Logo PK Arena
Skip Navigation Links
Novosti
O klubuExpand O klubu
Grupe/Raspored
Plivači
Škola plivanjaExpand Škola plivanja
Dječji ljetni kamp
Kalendar/RezultatiExpand Kalendar/Rezultati
Fotogalerija
Dokumenti
Odluke/pravilnici
Kutak za plivače
Linkovi
Kontakt
Sponzorstva i donacije
O klubu
Kratka povijest kluba
Scroll up
Scroll down
Informacije
Kontakt
Podaci o članovima
Scroll up
Scroll down
Natjecanja
Rezultati
Scroll up
Scroll down

Najave

Očitavanje

Kalendar natjecanja

Kalendar do 1.4.2019

Upute za plaćanje članarine uplatnicom

Poštovani roditelji i plivači,
u daljnjem tekstu su upute za plaćanje uplatnicom.
PRIMJER UPLATNICE SA UPUTAMA
UPLATNICA SA RAČUNOM KLUBA ZA PRINT
 

Kratka povijest kluba

     PK Arena rodio se 10.08.2001.g. kada je održana osnivačka skupština. Trener Edi Višković s devet plivača (David i Sara Ambruš, Nenad Duras, Matea i Matia Milovan, Bojan Nišević, Anja Trišić, Katarina i Mihovil Turčinović) treninge je održavao u sedam sati ujutro na otvorenom bazenu hotela Histria.
     Odmah po osnivanju naši plivači su nastupili na Otvorenom prvenstvu grada Pule i Sprintu u Rovinju, no zbog administrativnih procedura nisu nastupali pod imenom PK Arena (čak je i na majicama bio samo logo bez imena kluba), već za grad Pulu. Anja Trišić i Matea Milovan nastupile su na Hvarskom maratonu i postale prvakinja i viceprvakinja države u daljinskom plivanju.
     Zahvaljujući dobrim rezultatima naših plivača uspjeli smo u konkurenciji starijih gradskih rivala kao novoosnovani klub izboriti satnicu u bazenu u Valbandonu koji je te godine stavljen u funkciju. Odmah je započela s radom škola plivanja, a počeli su nam se pridruživati i već na županijskom nivou afirmirani plivači iz Pule pa i iz Rovinja. Treninzi su mirno tekli, no došla su regionalna i državna prvenstva i mitinzi koje je trebalo bez materijalne potpore grada financijski izdržati. Nije bilo moguće osigurati smještaj u hotelima, ali klub se snalazio i djeca su već na prvim nastupima za PK Arena ostvarila vrhunske rezultate koji su omogućili da klub uđe u sustav financiranja Saveza sportova grada Pule.
Počelo se razmišljati o tome gdje trenirati nakon završetka sezone u Valbandonu. Odabrana je lokacija na kupalištu Stoja. Zahvaljujući donaciji Lura d.d. u iznosu od35 000.00 kn klub je 2002.g. izgradio splav i osposobio plivalište na Stoji.
     Te 2002.g. junakinje s osvojenim medaljama na državnim prvenstvima bile su kadetkinje Sara Ambruš (8 zlatnih) i Katarina Turčinović (1 srebro i 1 bronca) i mlađa juniorka Anja Trišić (5 zlata, 2 srebra i 2 bronce) koja je i oborila državni mlađejuniorski rekord na 200 m slobodno. Uslijedili su i pozivi u reprezentaciju Anji i Sari za Europsko juniorsko prvenstvo u Glazgovu i Olimpijske igre mladih u Parizu.
     Trener Edi Višković odlazi 2003.g. a na mjesto glavnog trenera dolazi Svetoslav Bobev. Dolazi do omasovljenja članstva , a to dovodi do novih uspjeha: plasman PK Arena u finale Božićnog kupa dviju godina za redom uz pregršt medalja sa državnih prvenstava (Sara Ambruš, Nina Stepčić, Omer Gerzić, Ivo Raunić, Sara Krizmanić, Manuel Ristić). S takvim rezultatima PK Arena postaje vodeći plivački klub u županiji.
     U 2004.g. sve je iznenadila naša mlađejuniorska štafeta u sastavu Sara Ambruš, Nina Stepčić, Sonja Slavulj i Katarina Turčinović koja je na državnom prvenstvu uz osvajanje zlatne medalje oborila i mlađejuniorski državni rekord na 4x100 m mješovito, a kasnije i mlađejuniorski, juniorski i seniorski rekord na 4x50 m mješovito i mlađejuniorski rekord na 4x50 m slobodno. Sara Ambruš nastupila je u reprezentaciji na Europskom juniorskom prvenstvu u Lisabonu, a na natjecanju Alpe Adria pridružio joj se Omer Gerzić.
     Da bi se ne samo održali, već i unaprijedili rezultati PK Arena uz redovite treninge u Valbandonu organizira kampove i pripreme plivača za državna takmičenja u Rovinju, Dugoj Uvali, Kopru, Topuskom, Ravnama na Koroškem, Kranju, Rijeci, Splitu, Bugarskoj... Članovima kluba koji su to željeli omogućeno je sudjelovanje na natjecanjima daljinskog plivanja pa je 2003. i 2004.g. osvojeno ekipno 2. mjesto u CRO CUP u seniorskoj konkurenciji.
     Uz ozbiljan rad u klubu stasala je i nova generacija plivača koji su se počeli dokazivati na državnim prvenstvima: Nikola Krkobabić, Sara Vilić, Mihovil Turčinović, Dean Antić, Anđela Vrljić, Dario Lacković. Veliko veselje priredila je kadetska štafeta na 4x100 m slobodno Anđela Vrljić, Lea Štimac, Antonija Žgomba i Petra Rojnić brončanom medaljom na 4x100 m slobodno.
     Nastavljeno je rušenje državnih rekorda. Treba spomenuti da 2005.g. Massimo Božić ruši kadetski rekord Duje Draganje na 50 m leđno u velikom bazenu, a 2007.g. Mihovil Turčinović kadetske državne rekorde na 50 m delfin i 100 m slobodno kao i štafeta Massimo Božić, Manuel Ristić, Dario Lacković i Mihovil Turčinović mlađejuniorski i juniorski rekord na 4x50 m slobodno.
     Tijekom 2008. i 2009.g. adaptirani su klubu dodijeljeni prostori u bivšoj vojarni Karlo Rojc. Uz pomoć donacija i radom roditelja i trenera uređen je prostor u kojem se mogu održavati "suhi treninzi".
tekst priredile
Vesna Cvetković & Rajka Turčinović















Izrada i dizajn: ei!